Konut ve İnşaat projeleriniz için

Mimari Fotoğraf Çekimi

İLETİŞİM

Çeşitli konut projelerinde, otel, avm gibi mimari mülkler için belirlenen bir gün içerisinde çekimini tamamlıyor. Temizleme ve renk ayarlarını kısa süre içerisinde bitirip teslim ettiğimiz mimari fotoğraf çekimleri.

Mimari Fotoğraf Çekimleri

Mimari fotoğraf çekimleri bir mekanın yapılış aşaması, tanıtımı veya yapılmış olan geçmişten gelmiş eserlerle özel ekipmanlar ile yapılan fotoğraf çekimleridir. Mimari fotoğraf çekimi yapmak için özel ekipmanlara ihtiyaç vardır. Bir çekime giderken ekipmanlardan birini unutmak çekimin aksamasına neden olacaktır. Mimari çekimlerde fotoğraf açıları oldukça önemlidir. Bu çekimlerde kullanılan ışıklarda önemlidir. Mimari çekimlerde görüntü binanın dış cephesinden alınacaksa genellikle gün ışığından faydalanılır. İç mekan çekimler de ise özel ekipmanlar gereklidir.  Müşterinizin beklentisi, çekimin amacı gibi faktörler mimari fotoğraf çekimlerinde ne tarz konseptler de fotoğraf çekimi yapacağımızda etkilidir.   Mimari fotoğraf çekimlerinde önemli detaylar; Işık, açı, lens seçimi ve konudur.

Mimari Fotoğraf Çekimi Nasıl Yapılır?

Mimari fotoğraf çekimlerinde önemli olan ışık ve açıdır. Tabi ki kullanılan cihazlar objektif son derece önemli detaylardır. Ancak profesyonel bir çekim ekibi tüm bu detayları önceden halletmesi gerekmektedir. Tüm ekipmanlarınızı kusursuz bir şekilde hazırladıktan sonra önemli olan detay ise ışık ve açıdır. 

Öncellikle mimari fotoğraf çekimlerinde sizin ne tarz bir ışık ve açı isteyeceğiniz son derece önemlidir. Ön plana çıkarmak istediğiniz detay nasıl parlar? Tüm bunlar ancak bir profesyonel tarafından çözümlenebilecek hususlardır. Bu noktada ise firmamız tam olarak istediğiniz görselleri büyük bir profesyonellikle sunar. Fotoğraf çekimi zaten bir sanat iken mimari fotoğraf çekimi başlı başına bir sanattır.

Mimari fotoğraf çekimi öncesi dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlara dikkat edildiği sürece son derece profesyonel işler ortaya çıkacaktır. Peki, bunlar nelerdir?

  • Öncelikle tüm ekipmanlarınızın hazır ve çalışır durumda olduğundan emin olun. Özellikle dış mekanlar için gün ışığı son derece önemlidir. Böyle bir avantajı ekipmanlar ile uğraşarak kaybetmek istemezsiniz.
  • Ne yazık ki yapay ışık maliyeti oldukça fazla olduğundan güneş ışığını yani doğal ışığı akıllıca kullanmak son derece önemlidir.
  • Açı lensleriniz mutlaka yanınızda olmalıdır. Özellikle geniş mekanlar için olmazsa olmaz denilebilir.
  • İç mekan çekimleri için en ideal zaman öğle vakitleridir. Çünkü doğal ışık iç mekanı son derece çelici kılacaktır. Gün ışığı kaybolduğu zaman yapay ışıklandırmaya başvurabilirsiniz.

 

  • Çekimini yapacağınız mekanın mutlaka farklı açılardan fotoğraflandırın. Her açı için elinizde en az 3 ile 5 tane fotoğraf bulunsun.
  • Prime lensler teknolojinin adeta bir nimetidir. Bu nedenle bu avantajı kullanmayı sakın ihmal etmeyin.
  • Çekim yapmaya gittiğiniz mekana ait varsa fotoğrafları inceleyip doğru açılar tespit etme olanağına sahip olabilirsiniz.

Mimari Fotoğraf Çekimlerde Perspektif

Mimari Fotoğraf Çekimlerde Perspektif son derece önemlidir. Bir yapının alt çekimi ve üstten yani havadan çekimi bazı durumlarda perspektifin bozulmasına neden olabilir. Tüm bu sorunlar ise iyi bir photoshop kullanılarak giderilebilir. Görüldüğü üzere mimari fotoğraf çekiminde son derece profesyonel olmak gereklidir. Bu hususta firmamız siz değerli müşterilerine oldukça kaliteli mimari fotoğraflar ortaya çıkarmaktadır. Üstün sanat anlayışımız ile fotoğraflara profesyonel bakış açımızı katarız. Sizlerde mimari fotoğraf çekimi hizmetlerimizden faydalanmak için firmamız ile iletişime geçebilir ve profesyonel hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Kullandığımız son derece teknolojik ve profesyonel ekipmanlarımız ile oldukça kaliteli işler ortaya çıkarmaktayız.