Tüm Detayları ile

Yemek Fotoğraf Çekimi

İLETİŞİM

Belirlediğimiz 1 gün içerisinde ışık sistemlerimiz, farklı açılardan çekim yapabileceğimiz cihaz ve lens modellerimiz ile gelip fabrikanızı fotoğraf çekimlerini tamamlayalım.

Yemek Çekimleri

Yemek çekimleri özellikle sosyal medyanın daha popüler olmasıyla ön plana çıkmıştır. Yemek blogları, instagram, yemek ve seyahat programları, kurumsal işletmelerin görselliğe verdikleri önem bu çekimlerin daha önemli olmasını ve daha fazla kişi tarafından tercih edilmesine yol açtı. Bu durum son dönemlerde yemek çekimleri kurslarının açılmasına ve yemek fotoğrafçılığı mesleğinin de doğmasına neden olmuştur. Bu yazımızda yemek çekimlerinin detayları, dikkat edilmesi gerekenler, çekim sırasında yapılması gerekenleri sizlerle paylaşacağız.

Yemek Çekimlerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yemek çekimlerinde en önemli etken çekilecek olan yemek yani ana malzemedir. 

Yemek çekimleri sırasında dikkat edilmesi gerekenler ise çekim sırasında kullanılan fotoğraf makinesi, ışık, arka plan ve fotoğraf açısıdır.Eğer fotoğrafı çekince ışığın yansıması gölge yaparsa fotoğrafın tüm kalitesi ortadan kalkar. Sert ışıklar da yemeğin görüntüsünü bozar. Burada yapılması gereken ise gün ışığından yararlanarak doğru açıdan yemek çekimlerinin yapılmasıdır.

Sade Zeminle Görüntüyü Ön Plana Çıkarın

Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise yemek çekimi sırasında kompozisyonun kurulmasıdır. Yemek çekimlerinde yemeklerinizin parlak, canlı ve iştah açıcı bir görünüme sahip olması çok önemlidir. Bir diğer nokta ise basit zemin kullanımıdır. Yemek çekimlerinde yemekler renkli ve göz alıcıdır ve siz bunun yanında bir de renkli zemin kullanırsanız yemeğin görünümünü bastırmış olursunuz.

 

 

 

Yemek Çekimlerinde Kullanılan Ekipmanın Önemi

Yemek çekimleri sırasında kullanılan ekipman ve prodüksiyon önemli bir yer tutar. İstediğiniz ışık, kalite ve fotoğraf netliği için kullanılan fotoğraf makinesinin modeli yüksek olmalıdır. Çekimde size derinlik, saydamlık, uzaklaştırma ve yakınlaştırma özelliklerine sahip makine kullanımının eşlik etmesi çekimleri daha kaliteli bir hale getirecektir. Yemek çekimlerindeki prodüksiyon işlemi ise çekimden sonra fotoğraf ya da videoların son hale getirilmesi, editlenme sürecidir. Burada en az çekim kadar yapılan çekimlerin renk, ışık düzenlemeleri ve kurgusu da önemlidir. Yemek çekimleri kapsamında firmamızın kaliteli ekibi ve profesyonel çalışma ortamı ile hem bireysel hem de kurumsal çekimlerimizden güvenilir ve kaliteli hizmet alabilirsiniz.