Tüm Detayları ile

Toplantı Seminer Fotoğraf Çekimi

İLETİŞİM

Belirlediğimiz 1 gün içerisinde ışık sistemlerimiz, farklı açılardan çekim yapabileceğimiz cihaz ve lens modellerimiz ile gelip fabrikanızı fotoğraf çekimlerini tamamlayalım.

Toplantı Seminer Çekimi

Toplantı seminer çekimi kurumsal şirketlere yönelik hizmetlerden biridir. Davetlerin ve toplantıların çekimi hem şirketlerin hem de markaların arşivleri ve iletişimi için önemli bir yer tutar. Bu çekimlerde çekimlerin süreleri, son teknolojik çekim ekipmanları, çekimi yapan kişilerin profesyonelliği çekimlerin kalitesi için önemlidir.

Toplantı Seminer Çekimleri Nasıl Yapılmalıdır?

Toplantı seminer çekimi yapılırken sürecin sorunsuz geçirilmesi istenir. Bu yüzden çekim öncesi ön hazırlık ekipler tarafından yapılmalıdır. Ön hazırlık kısmında toplantı ya da seminerin yapılacağı mekâna, katılacak kişilerin sayısına, alanların kullanımına kadar tüm detaylar incelenir. 

 

En iyi çekimlerin yapılabileceği ışık ve açılar belirlenir. Burada çekim firması olarak alanın keşfi en az çekim kadar öncelikli olmalıdır.Keşifle birlikte kullanılacak ekipmanlar, çekimler sırasında kaç kişinin görev alması, ses ve ışık düzenlemesi yapılır.

Çekim Öncesi Keşif Yapılmalıdır

Çekim sırasında ya da sonrasında herhangi bir sorunla karşılaşmamak için sistematik olarak planlamasını yapılmalı ve çekim zamanında da bu sistemle ilerlemelidir. Çekim öncesi yapılan hazırlıkların ardından toplantı ya da seminerin yapılacağı gün çekim hazırlıkların üzerinden son bir kez geçilmelidir. Çekimler etkinlik boyunca devam ederken çekim sonrası prodüksiyon ekibinin kurgusu ve ortaya çıkaracağı video ve görseller de iyi bir kalitede olmalıdır.

Çekimlerin ardından görüntülere uygun seslerle birlikte bir kurgu ve montaj yapılır. 

 

 

Yapılan kurguların ardından görüntüler video sahibi ile paylaşılır. Paylaşımın ardından video ve görüntülerde eğer revize istenirse bunlar da yeniden çekim ekibi tarafından düzenlenir.

Toplantı Seminer Çekimleri Neden Önemlidir?

Toplantı seminer çekimi videoları toplantı sahipleri için ne kadar önemli ise toplantının çekimlerini yapan ekip için de önemlidir. Marka ya da kurumsal şirket için gerçekleştirilen video bir imzadır. Gerçekleştirilen toplantının detaylarının hem çalışanlar hem iş ortakları ile paylaşılması yapılan işin kalitesini gösterir. Aynı zamanda video ekibi de çekimlerinin kalitesinin en iyi şekilde çıkması ekibin de kalitesini gösterir. Çekim ekibi yaptığı video ve çekimleri arşivinde tutar. Bu kapsamda toplantı ve seminer çekimi için seçeceğiniz firmanın kalitesi ve çalışma prensibi tercih ederken kriterlerinizden biri olmalıdır.