Mimari Fotoğraf Çekimi

Mimari fotoğraf çekimi mimari yapılarla ilgilenen fotoğraf dalıdır. Mimari fotoğrafçılıkta binaların çekimlerini  dışarıdan veya içeriden  binanın özelliği ortaya çıkaracak şekilde çekim yapılır. Mimari çekimlerde mimari perspektif konusunda bilgi sahibi, doğal ışığı kendi fotoğrafında en iyi şekilde kullanmayı bilen yapının her açısını  öğrenip  kendine  mimari fotoğrafları çekebilecek pozisyonlar ayarlayabilen işin uzmanı deneyimli kişilerin çekim yapması gerekir. Mimari çekimlerde hava şartları önemli bir yer taşır. Aynı zamanda mimari  fotoğraf çekimi için  ışık için müsait zaman dilimleri belirlenmelidir. Çalışma için sabah veya öğleden sonra çalışma yapılacaksa binanın yapısal özelliklerinin de bilinmesi gerekir. Ayrıca fotoğraf çekimlerinde insan unsurları da önemli yer tutar. 

Mimari Fotoğraf Çekimi

Mimari Fotoğraf Çekiminde Önemli Noktalar 

Mimari fotoğraf çekmenin önemli birkaç noktası da vardır. Fotoğraf çekilmeden önce mimari  yapının fotoğraf çekilecek yerleri  belirlenmelidir. Mimari yapılarda  ışığın ne taraftan düştüğü hangi vakitte çekim yapılabileceği gibi unsurların önceden bilinmesi gerekmektedir. Mimari fotoğraf çekimlerinde iç ve dış çekim fark etmeksizin fotoğraflarda aranılan şey fotoğrafçının fotoğrafa bakacak olan kişilerin orayı görmeden fotoğrafçı gözünden görerek  büyülenmesidir. Mimari fotoğraf çekimi yapılmadan önce ön hazırlık süresi diğer fotoğraf çekimlerinden biraz fazla ve farklıdır. Işığın yönüne dikkat etmek, doğru odak uzaklığını ve gerekli çekim teçhizatlarını ve ekipmanlarını olması gerektiği gibi ayarlamak  ve plana dâhil etmek  gerekir. Mimari fotoğraf çekimlerinde fotoğrafın ne için çekildiği önemlidir. Çekim pozisyonlarını ayarlarken mimari yapının önemli yerlerini ortaya çıkarmaksa maksat pozisyonlar o yönde değerlendirmek önemlidir. 

Mimari Fotoğraf  Çekimi Fiyatları 

Teknolojinin gelişmesi fotoğrafçılık alanında da hızla devam etmektedir. Doğum fotoğrafçısı, fabrika fotoğraf çekimi, mimari fotoğraf çekimi, düğün konsept çekimleri gibi bir çok fotoğraf çekimi konsepti vardır. Her konsepte farklı teçhizat gerekmektedir. Fotoğraf çekme firması olarak mimari fotoğraf çekimlerinde en üstü ekipmanları kullanmaktayız. Mimari fotoğraf çekiminde amaç ne olursa olsun en kaliteli işi profesyonel bir şekilde ortaya koymak bizim hedefimizdir. Mimari fotoğraf çekimi diğer fotoğraf çekimlerinden biraz farklı olarak bir hazırlık aşaması gereken bir fotoğraf çekimi durumudur. Bu sebeple her fotoğraf çekimi kendi arasında farklı bir şekilde fiyatlandırılmaktadır. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teklif İster Misiniz?

    Mesaj Gönder
    Yardıma mı ihtiyacınız var?
    Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?