Telefon ile E-Ticaret Ürünlerini Çekebilir miyim?

Telefon ile E-Ticaret Ürünlerini Çekebilir miyim?

E ticaret sitelerinde kullanılan ürünlerin fotoğraflarını kullanmak ve çekmek için birçok yöntem vardır. Bu yöntemler başlıca kendi ürün fotoğrafınızı profesyonel destek alarak çekmek, kendi imkanlarınızla çekmek ya da başka sitelerdeki fotoğrafları kullanmaktır. Başka sitelerdeki fotoğrafları kullanmak firmanızı sıradanlaştırabilir, profesyonel destek almak maliyetli ve zaman kaybı olabilir. Bu durumda kendi e ticaret siteniz için ürün fotoğrafları çekmek daha sağlıklı gözükebilir. Bu fotoğrafları çekerken kendi profesyonelliğinizi oluşturarak bazı taktikler kullanmanız gerekecektir ki ürün fotoğrafçısının fotoğrafları gibi kaliteli ve kişiye amacı doğru iletesiniz.

Telefon ile E-Ticaret Ürünleri Çekimi

Kamera Kullanımı

Ürünlerin e ticaret sitesine konması için çekilecek olan fotoğraflarda öncelikle kamera ihtiyacı olacaktır. Çok pahalı bir kamera yerine bir fotoğraf makinesi veya akıllı telefon kameralarından faydalanabilirsiniz. Doğru ışık ve ortam ayarlandığında akıllı telefonlar ürün fotoğraflarını kaliteli bir şekilde çekebilirler. Akıllı telefonların megapikselleri yüksek ve çekim modları mevcut olduğu için ürün fotoğrafı çekme konusunda profesyonel bir iş çıkarabilir.

Tripod ve Işık Kullanımı

İster akıllı telefon ister kamerayla çekim yapın mutlaka bir ayaklık ihtiyacı olacaktır. Kameranın sabit oluşu daha keskin ve kaliteli fotoğrafların oluşmasına en faydalı çekim şeklidir. Titreme ya da herhangi bir olumsuz hareket görüntü kalitesini etkilediği için ürün fotoğrafı çekimlerinde büyük önem taşıyacaktır. Işık kullanımına en doğal görüntüyü yakalayabileceğiniz ortamlar güneş ışığı alan alanlardır. Bu mekanları kendinizde yaratabilirsiniz. Sağ, sol ve yukarıdan gelen ışıklar görüntünüzün üzerinde ya da yanlarında gölge oluşumunu engelleyeceği için ışıkları önceden ayarlamak gereklidir. Işık ayarlaması konusunda softbox almanız da faydalı olabilir. Işığın direk gelmesini engelleyerek süzme işlemi yapan bir cihazdır.

Ürün Fotoğraf Çekimi Yapmak İçin

E ticaret sitesine kendi imkanlarınızla ürün fotoğrafı çekmek için öncelikle sık sık fotoğraf çekerek pratiklik kazanmak önemlidir. Ürünü belirledikten sonra farklı açılardan çekerek en doğru açıyı bulma deneyimi kazanabilirsiniz. Işık ayarlarını deneyerek en doğru ışığı bulmanız görüntünün kalitesini düzenleyecektir. Farklı ortamlar ve arka planlar kullanarak görüntünün en iyi nasıl olduğunu keşfedebilirsiniz. Tüm bu deneyimleri edindikten sonra telefonunuz eşliğinde fotoğraf çekmek oldukça basit bir işlem haline gelecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teklif İster Misiniz?

    Mesaj Gönder
    Yardıma mı ihtiyacınız var?
    Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?