Tanıtım Filmi Kaç Dakika Olmalı?

Tanıtım Filmi Kaç Dakika Olmalı?

Tanıtım filmi / filmleri ilgili olduğu alandaki firmaların kimliklerini, çalışma şekillerini ve amaçlarını ortaya koyan profesyonellik gerektiren bir iştir. Tanıtım filmleri süre olarak izleyiciyi sıkmayacak uzunlukta olmalıdır ve amaca yönelik bir çekim yapılmalıdır. Bu çekimler firmanın bugüne kadar olan tüm çalışmalarını, itibarlarını ve kimliklerini ortaya koyan çalışmalardır. Tanıtım filmleri kişilerin sunum yüzleridir ve oldukça önemli çekimlerdir. En önemli amacı müşteriye doğru etkiyi vermek ve mesajı tam iletmektir.

Tanıtım Filmi

Tanıtım Filmi Nasıl Yapılır?

Tanıtım filmleri diğer filmler gibi senaryo yazımı ile başlar. Senaryo sonrası çekim hazırlık aşamaları başlar ve profesyonel bir ekiple hazırlanmak gereklidir. Senaryoyu tam aktaracak ve seyirciye doğru mesajlar verecek olan çekim teknikleri belirlenir. Çekimler gerekli profesyonellikte yapıldıktan sonra gelen aşama montaj ve grafik çalışmalarının yapılmasıdır. Bu aşamaya post prodüksiyon aşaması denir. Bu aşamayla yapılan tüm çalışmalar anlamlı bir bütün haline getirilerek son şeklini alması sağlanır. Seslendirme ve müzik eklenerek tanıtım filmiyle ilgili tüm aşamalar tamamlanıp seyirciye buluşmak için hazırlanmış olur.

Başarılı Bir Tanıtım Filmi Nasıldır?

Başarılı bir tanıtım filmi mutlaka tanıtacağı firma, hizmet ya da ürünle ilgili olarak yapacağı tanıtımı bir senaryoyla başlatmalıdır. Senaryo sayesinde doğru amaca hizmet etmesi sağlanır. Bir filmi yapmak kolay değildir. Sadece görsel görüntü yeterli olmaz.  Akıcı bir anlatıma sahip, inandırıcılık ve samimiyet içeren pazarlama tekniklerine sahip olmalıdır. İzleyici kısa sürede sıkılmadan izleyeceği filmden gerekli olan mesajı almalıdır. Kişiyi gereksiz detaylarla sıkmadan beklentilerini karşılayan ve doğru amaca yönelik tanıtım filmleri her zaman başarılı olmuştur. Profesyonel bir iş olmasının yanı sıra ekip işidir ve zorludur. Doğru ekiple yapılan işler hem maliyeti azaltacaktır hem de izleyen kişileri memnun edeceğinden kazanç elde etmeye yarayacaktır.

Tanıtım filmleri 2d ve 3d gibi animasyonlarla desteklenirse izleyicilerde akılda kalma durumu daha da artacağından ilgi ve memnuniyette doğru orantılı değişecektir. Tanıtım filmlerinde en çok başvurulan araçlar aynı zamanda animasyon ve grafiklerdir. Tanıtım filmlerinde animasyon ve grafiklerin kullanılması bir tık daha faydalı olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teklif İster Misiniz?

    Mesaj Gönder
    Yardıma mı ihtiyacınız var?
    Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?